2022’nin Enleri: En İyi 5 Yaoi Serisi

Smyrna & Capri

(Manhwa)

Türü: Drama – Yaoi

Yazar & Çizer: Brothers Without A Tomorrow

Konusu: Hane reisi Theo Peserus, ailenin başına geçecek bir çocuk dünyaya getirmesi gerektiğine dair bir kehanet alır. Alfa’yı davet etmek için her zaman yaptığı gibi o akşam da yatakta gözleri kapalı, uzanmış bir halde rakibini bekler. Peserus Kalesi’nin sessiz koridorunda esir alınmış, Devrimci Ordu’nun Alfası “Seram Marita”‘nın ayak sesleri duyulmaktadır. Kaçmak için labirent benzeri bir kalede dolaşırken, belirgin bir feromon kokusu alır ve bu kokunun peşinden bir odaya yönelir. Kapıyı açtığında Omega gibi bir sürü feromon taşıyan Alpha Theo-nim’i yatakta gözleri bağlı bir şekilde bulur. Garip feromon, amacını yitiren ve sonunda Theo’ya bağlanan Seram’ı sarhoş etmiştir. Seram bir kez daha yakalanır ama Theo, kaçtığı için idam edilcekken onu kurtaracaktır.

 

 

Again

(Manhwa)

Türü: Dram – Yaoi – İsekai

Yazarlar: Lime Tree & Seojin

Çizer: Gongta

Konusu: Novel uyarlamasıdır. Belki de gerçekten karma vardır. İğrenç bir kişiliğe sahip, birinci sınıf bir aktör olan Han Nokyoung, LK Entertainment’ın CEO’su Kang Junil ile yattığına dair bir video internete düşer. Hak ettiğini bulmuştur. Daha kötüsü de başına gelecektir. Kısa süre sonra bir asit saldırısının kurbanı olur ve kariyeri tamamen biter. Patronu, aynı zamanda sevdiği adam olan Jang Hyunjae bile onu bırakıp gider. Nokyoung her şeyini kaybettiğinden ve hiçbir şeyin düzelmeyeceğine inandığından intihar eder. Ama ölmemiştir. Kendisini üç yıl öncesinde bulur. Artık geleceği değiştirmeye kararlıdır ve yaşamına son vermesine neden olan geçmiş hayatındaki adamların hiçbiriyle ilişki kurmayacaktır. Fakat söz konusu Kang Junil olunca Nokyoung’un kaderi çoktan belirlenmiş olabilir.

 

 

I Became the Lousy Side Top

(Manhwa)

Türü:  Komedi – Dram – Fantastik – Romantik – Yaoi – İsekai

Yazarlar: Baek-il & Robo & Seulgi

Çizer: Aerim

Konusu: 2021’de yayınlanan bir novelden uyarlanmıştır. Seo Jaewoo, kendisini bir BL romanının dünyasında bulur. Ama o, romandaki sıradan bir karakter değildir. Yoo Hyeonjin’in eziyet etmesi planlanmış olan berbat bir karakterdir. Daha da kötüsü romanın sonunda hikayenin çılgın lideri ve Hyeonjin’in sevgilisi Choi Mujin tarafından öldürülür. Bu yüzden Jaewoo, ölümünden kaçınmak için orijinal rolünü değiştirmeye ve Hyeonjin tarafına geçmeye karar verir. Bunu da onu yiyeceklerle cezbederek yapmayı planlamaktadır. Yöntemi etkili olur ve yavaş yavaş Hyeonjin ile arkadaşlık kurar fakat hikayedeki tek değişiklik bu olmayacaktır. Mujin ile beklenmedik bir karşılaşmanın ardından Jaewoo’nun içinde bulunduğu konum tamamen alt üst olur.

 

 

Reunion

(Manhwa)

Türü: Romantik – Yaoi

Yazar: 2coin

Çizer: Deulsum

Konusu: Novel uyarlamasıdır. Hakyung annesinin hastane faturalarını ödemekte uzun zamandır güçlük çekmektedir. Kendisini Taewon Group’un başkan yardımcısı olarak tanıtan bir adam yanına yaklaşır ve birini aradığını söyler. Adam, bir kızın büyükannesini arıyordur. Bu kız ise çocukluğu boyunca Hakyung’un yanındaki evde yaşamıştır ama artık o evde değillerdir. Bunun üzerine adam, Hakyung’dan bir kadın gibi giyinmesini ve kadının torunu gibi davranmasını ister. Paraya ihtiyacı olan Hakyung teklifi kabul eder. Başkan yardımcısının babasını aldatmakta da başarılı olur. Her şey yolunda gibi görünmektedir. Ta ki başkan yardımcısının oğlu ortaya çıkana dek… Yedi yıl sonra bir barda çalışan Hakyung, müşterileri arasında tanıdık bir isim duyar. Bunun sıradan bir isim olduğunu düşünmüştür ve umursamamaya çalışır. Ama onunla yüz yüze gelecektir.

 

 

Wet Sand

(Manhwa)

Türü: Yetişkin- Dram – Yaoi

Yazar & Çizer: Doyak

Konusu: Düşünmeden yapılmış bir eylem ile parmağı telefonun ekranına dokunan Jo, balkonunda sigara içen İan’ın fotoğrafını çeker ve bu iki kişinin kaderlerinin çalkışmasına neden olur. Jo, balkondaki uzun boylu, yakışıklı yabancı hakkında hayal kurmaktan kendini alamaz ve onu daha yakından tanımak için her fırsatı değerlendirir. Fakat İan’ın bölgenin en büyük çetelerinden biri için kirli işler yaptığını ve onların en güçlü adamlarından birinin seks partneri olduğunu bilmemektedir. Çete içindeki şiddetli bir liderlik mücadelesi ile İan, bu cehennemin daha derinlerine sürüklenir. Artık hem dedektiflerin hem de diğer çete üyelerinin hedefi haline gelmiştir. İçinde bulunduğu durum, Jo’nun masumiyetine karşı arzusunu da arttırmaktadır. Birbirlerine özlem duyarlar ama İan’ın karanlığı ikisini de tüketmeye yetecek kadar büyüktür. Jo, İan’ı umutsuzluktan kurtarabilecek midir yoksa karanlığa teslim mi olacaktır?

Related Posts

Gachi Akuta (Manga) Türü: Gizem – Bilim Kurgu – Aksiyon – Dram – Fantastik – Shounen – Doğaüstü Yazar & Çizer: Urana Kei Konusu: Zengin bir kasabanın varoşlarında üvey babası…

Çoğu oyun sever için “Remedy Entertainment” kelimeleri belki bir anlam ifade etmeyebilir, ancak Max Payne, Quantum Break, Alan Wake denildiğinde sanırım çoğunun aklında şimşekler çakacaktır. Yaptığı her oyunda özgünlüğünü koruyan…

The Girlfriend Project Türü: Komedi – Dram – Romantik – Okul Hayatı – Shoujo Ai – Yuri Yazarlar: Bre Indigo & Protokrawl & Tami Babikian Çizerler: Kouwarra & Sahyu &…

Yorum

Raindrop Fansub