2022’nin Enleri: En İyi 5 Shounen Seri

My Blasted Reincarnated Life

(Manhwa)

Türü: Aksiyon – Macera – Dram – Fantastik – Shounen – İsekai

Yazar: Kiki & Mokma

Çizer: Park Jeong-Yeol

Konusu: 2021’de yayınlanan bir novelden uyarlanmıştır. Savaşçı Hamel, rakibi Bermut Lionhart’ı korumak için kendini feda etmeden önce Bermut’a son iblis krallarını da yok etme yemini ettirir. Bundan 300 yıl sonra ise anılarıyla reenkarne olur ve karşılaştıkları onu şaşırtır. İblis kralları hala hayattadır. Daha garibi eski rakibinin soyundan olan Eugene Lionhart olarak yeniden doğmuştur. Artık yapması gereken Eugene reşit olmasını beklemek, kendisini bir Lionhart olarak kanıtlamak ve geri kalan iblis kralları ortadan kaldırmak için eğitim almaktır.

 

 

Blue Lock: Episode Nagi

(Manga)

Türü: Shounen – Spor

Yazar: Kaneshiro Muneyuki

Çizer: Sannomiya Kouta

Konusu: “Blue Lock” adlı manga serisinin yan hikayesidir. Ana manga ise kısaca; Japonya’nın futboldaki başarısızlığını ortadan kaldırmayı hedefleyen yeni bir eğitim atılımıyla 300 genç forvet oyuncusu “Blue Lock” adlı hapishane benzeri bir kurumda izole edilir ve dünyanın en iyi forveti olabilmeleri için sıkı bir eğitimden geçirilir.

 

 

Gachi Akuta

(Manga)

Türü: Gizem – Bilim Kurgu – Aksiyon – Dram – Fantastik – Shounen – Doğaüstü

Yazar & Çizer: Urana Kei

Konusu: Zengin bir kasabanın varoşlarında üvey babası Legto ile birlikte yaşayan Rudo, üst sınıfın savurgan tutumunu hor görmektedir. Çevresinden gelen uyarıları dikkate almayan Rudo, insanlar da dahil olmak üzere çöp olarak kabul edilen her şeyin atıldığı “Uçurum” adındaki devasa bir çukurdan, yararlı ya da değerli bir şeyler bulabilmek için düzenli olarak çöpleri karıştırır. Ayrıca Rudo’nun biyolojik babası da cinayetle suçlandıktan sonra Uçurum’a atılmış biridir. Bir gün eve giderken gizemli bir figürle karşılaşır ve Legto’nun ölmekte olan cesedini bulmak için geri döner. Yetkililer tarafından olay yerinde bulunduğunda ise cinayetle suçlanır. Masumiyetine kimse inanmayınca da Uçurum’a atılır. Fakat ölmeyecektir. Bunun yerine kendini çöpten yapılmış canavarlarla çevrili garip, kötü kokulu bir yerde bulur. Bu canavarlar tarafından saldırıya uğrar ama kendisine kapıcı diyen Engine adlı bir adam tarafından kurtarılır. Rudo, Legto’yu öldüren kişiden intikamını almak için isteksizce bir kapıcı olacak ve Uçurum’dan çıkmak için savaşacaktır.

 

 

  

Gokurakugai

(Manga)

Türü: Aksiyon – Dram – Shounen – Doğaüstü

Yazar & Çizer: Sano Yuuto

Konusu: Hareketli bir kırmızı alarm bölgesinde sorun giderici olarak çalışan Tao ve Alma, çözüm gerektiren her işi üstlenmektedir. Ama aslında felaketlerin peşine düşen kiralık katillerdir.

 

 

Bless

(Manga)

Türü: Romantik – Okul Hayatı – Shounen – Hayattan Kesitler

Yazar & Çizer: Sonoyama Yukino

Konusu: Eski model Aia Udagawa makyöz olmayı istemektedir ama başkaları tarafından reddedilmekten korktuğu için bu hayalinden vazgeçer. Bir gün Sumizaki ile bir okul festivali yarışmasına katılmaya ve Sumizaki’ye makyaj yapmaya karar verir. Sumizaki’nin genellikle sınıfında göstermediği çekici havasını hisseden Aia, yaptığı makyaj ile bu yönünü ortaya çıkarmaya ve etrafındakilere okul şenliğinde meydan okuyacaktır.

Related Posts

  Please Bully Me, Miss Villainess! Türü: Dram – Fantastik – Tarihi – Romantik – İsekai -Shoujo Ai Yazarlar: 刺猬猫阅读 & 赤色 Çizerler: 断s & 魔仙社 Konusu: Yvonne, asil bir…

Genellikle Çin’den yeni gelen göçmenlerin yerleştiği bölgelerdir. San Francisco’daki Çin mahallesi Amerika’nın en eski çin mahallesidir. Chinatown, San Francisco şehir merkezindedir. Kendi geleneklerini, dillerini , ibadet yerlerini , sosyal kulüplerini…

Sweet Things in Secondary School Türü: Komedi – Romantik – Okul Hayatı – Shoujo Yazar & Çizer: Sang An Konusu: Bahar, her zaman aşkın tomurcuklanmasının sembolü olmuştur. Peki ya, hoşlandığı…

Yorum

Raindrop Fansub