2022’nin Enleri: En İyi 5 Korku Serisi

Hikaru ga Shinda Natsu

(Manga)

Türü: Korku – Gizem – Seinen – Shounen Ai – Doğaüstü – Trajedi

Yazar & Çizer: Mokumoku Ren

Konusu: Bir köyde yaşayan Yoshiki ve Hikaru adında iki erkek çocuk her şeyi birlikte yapmaktadır. Ta ki Hikaru gizemli bir ışık tarafından kuşatılana dek… Yaşanan bu olayla birlikte her şey değişir. Özellikle de Hikaru artık daha farklıdır. Yoshiki geçmişte olduğu gibi bir arada olabileceklerine inananmaya devam etse de yanında kalabilecek bir Hikaru gerçekten var mıdır?

 

 

L.A.G

(Manhwa)

Türü: Aksiyon – Dram – Fantastik – Korku – Psikolojik – Mature – Bilim Kurgu – Seinen

Yazar: Apiro & Hyun Ahm

Çizer: Hyun Ahm

Konusu: Apiro’nun Unlimited Passive novelinden uyarlanmıştır. L.A.G; insanların uyanış yoluyla yeteneklerini ya da becerilerini kullandıkları, her kat ve odada canavarların belirdiği, görevlerin de buna göre verildiği bilinmeyen bir alandır. Lee Jeong Hyeok, bu gizemli alanda ölümü ve yaşamı sayısız kez tatmıştır. Fakat bu kez sınırsız dayanma becerilere sahip olma yeteneği kazanmış ve bu cehennemden kaçmak için en sonunda somut bir şans elde etmiştir. Yine de yaşadıklarının aksine L.A.G. değişmeye devam etmektedir. Bu, kimsenin güvenilir olmadığı ve sonunun da bilinmediği bir yerde yaşanan, çaresizlikle dolu bir hayatta kalma hikayesidir.

 

 

The Dummy’s Dummy

(Webtoon)

Türü: Korku – Macera

Yazar & Çizer: Mochamura

Konusu: Yumi adında psişik bir kızın ile Paris adında canlı ve ürkütücü bir kuklanın karşılaştıkları garip, çoğu zaman da ölümcül hikayesi. Hayaletler, gulyabaniler ve… ele geçirilmiş oyuncak ayılar. Yoksa daha fazlası da mı var?

 

 

Night of Shadows

(Manhwa)

Türü: Korku – Gizem – Josei – Okul Hayatı – Doğaüstü

Yazar & Çizer: Yung

Konusu: Bilişsel rüyalar gören Lee Ahreum geçmişte gördüğü ve çoktan unuttuğu kabuslarını hatırlamaya başlar. Dahası defterine yazdığını hatırlamadığı karalamalar bulur. Bir süre sonra da rüyasında gördüğü canavarlar ve özel yeteneklere sahip insanlar gerçek hayatta ortaya çıkmaya başlayacaktır.

 

 

Believe My Sign

(Manhwa)

Türü: Korku – Aksiyon – Macera – Dram – Romantik – Yaoi

Yazar & Çizer: Sang Eo

Konusu: Bencil bir adam olan Eun-Chan, beklenmedik bir biçimde karşısına çıkan Soo- Jeong’dan gördüğü ilk andan beri hoşlanmamaktadır. Soo-Jeong da kendisine genellikle sert davranan ve sosyal açıdan beceriksiz Eun-Chan’a karşı aynı hisleri besler. Birbirlerine güvenmeseler de birlikte hayatta kalmaya çalışan bu ikilinin arasındaki bu ironik ilişki zamanla gelişecektir.

 

 

Related Posts

The Baengri Clan’s Unwanted Granddaughter Türü: Dram – Fantastik – Martial Arts – Romantik – İsekai Novel uyarlamasıdır. Konusu: Yeon, babası olduğunu iddia eden bir adamın evine getirilinceye kadar sokaklarda…

  Çoğumuzun çocukluğunun popüler çizgi filmlerinden olan Tom ve Jerry, daha sevimli çizimleriyle bu kez de Japonya’da hayat buluyor. Cartoon Network Japonya tarafından hazırlanmış olan yeni versiyon, 11 Kasım “Peynir…

Ore no Kokan wa Bishoujo Datta no ka (Manga) Türü: Komedi – Hayattan Kesitler Yazar & Çizer: Unichiri Konusu: Genç bir adam küçük bir sürprizle uyanır. Cinsel organı yoktur! Lise…

Yorum

Raindrop Fansub