2022’nin Enleri: En İyi 5 Gender Bender Serisi

The Second Male Lead Is Actually a Girl

(Manhwa)

Türü: Fantastik – Gender Bender – Tarihi – Romantik – Shoujo – İsekai

Yazarlar: İiaki & Kim Misol

Çizer: E Ang E

Konusu: Rosa geçmiş hayatını ve bir kaza sonucu ölmeden önce bir kitap okuduğunu, bu romanda da Helios İmparatorluğu’ndan bahsettiğini de hatırlıyordur. Rosa Veronica olarak, romanın içinde yeniden doğmuştu. Günleri peşi sıra geçerken, Estella Dükü’nün malikanesinden biri onu almaya gelir. Böylece biyolojik babasıyla tanışır ve Estella malikanesinin tek varisi, aynı zamnda da Estella Dükü’nün tek oğlu Rozenta Estella’nın hayatını yaşamak zorunda kalır. Bu durum onun hayatını altüst edecektir ama zamanla bunu kabullenmeye çalışır. Rozenta Estella, orijinal romanda etkili bir karakter değildir ama Rosa, Theodore ve Vivian ile bir dostluk geliştirip, hayatın inceliklerini öğrenmektedir. Üçü de büyüyüp gereken rollere büründüklerinde mutlulukları uzun sürmeyecektir.

 

 

Marriagetoxin

(Manga)

Türü: Aksiyon – Komedi – Dram – Gender Bender – Romantik – Shounen

Yazar: Joumyakun

Çizer: Yoda Mizuki

Konusu: Bir kiralık katil ile bir dolandırıcı. Gero yüzlerce yıllık geçmişi olan bir tetikçi klanına mensup, genç bir adamdır. Hiç okula gitmemiş ve hayatını işine adayarak geçirmiştir. Aynı zamanda kadınlardan hiçbir beklentisi yoktur ve evliliğin ona göre olmayan bir şey olmadığını düşünmektedir. Ancak bir gün, soylarının yok olacağından korkan klan, Gero’nun evlenip, dünyaya bir varis getirmemesi halinde küçük kız kardeşini bunu yapmaya zorlamaktan başka çarelerinin kalmayacağı konusunda uyarır. Bunun üzerine Gero, bir evlilik dolandırıcısından bir takım şeyler yapmasını isteyecektir.

 

 

Saigai de Tamago wo Ushinatta Dragon ga Nazeka Ore wo Sodate Hajimeta

(Manga)

Türü: Fantastik – Gender Bender – Hayattan Kesitler

Yazar: Kirisaki Suzume

Çizer: HIJOUGUCHI Wataru

Konusu: Bir maceracı partisinde asistan olarak görev yapan ana karakter, ejderha istilasına uğramış Kuguse Dağı’nda parti üyeleri tarafından ihanete uğrar. Ölümcül şekilde yaralanmıştır. Ardından kendisini felakette yumurtalarını kaybeden Kızıl Ejder Kafal’ın yuvasında bulur. Hem hafızasını hem de adını kaybettikten sonra ejderhanın ölen kızının adını alır ve Lushela adında bir kız olarak hayatına devam edecektir. Bir ejderha ile bir insanın kaderlerinin onları nasıl bir araya getirdiğine dair eşsiz bir ebeveyn-çocuk hikayesi.

 

 

Onna Gokoro @Danshi Koukousei

(Manga)

Türü: Gender Bender – Komedi – Romantik

Yazar & Çizer: Takeya Mariko

Konusu: Ren Yono, roman yazmayı çok seven, sıradan bir liselidir. Fakat aşk hakkında hiçbir şey bilmediği ve bir kızın kalbini anlamadığı için eleştirilmektedir. Bir gün Yono, bir kadını, sadece bunu içerek anlayabileceğini söyleyen online bir ürün alır.

 

 

Maou Reijou kara Hajimeru Sangokushi ~Touhaku Den~

(Manga)

Türü: Fantastik – Gender Bender – Aksiyon – Macera – Dram – Yuri

Yazar: 伊崎喬助

Çizer: 無望菜志

Konusu: 30 yaşındaki Shirokawa Sasane eski bir ticaret şirketi çalışanı ve Romance of the Three Kingdoms’ın büyük bir hayranıdır. Bir gün Çin Mahallesi’nde yürürken bilincini kaybeder ve uyandığında kendini küçük bir kız kılığında bulur. Ama bu yeni beden herhangi bir küçük kızın değil; kötü şöhretli, zalim Dong Zhuo’nun torunu Dong Bai’a aittir. Dong Zhuo ile birlikte idam edilme kaderinden kaçınmak için Sasane, hem Japon bir iş adamı olarak deneyimini hem de dönemin bilgisini kullanması gerekecektir.

Related Posts

  Please Bully Me, Miss Villainess! Türü: Dram – Fantastik – Tarihi – Romantik – İsekai -Shoujo Ai Yazarlar: 刺猬猫阅读 & 赤色 Çizerler: 断s & 魔仙社 Konusu: Yvonne, asil bir…

Çoğu oyun sever için “Remedy Entertainment” kelimeleri belki bir anlam ifade etmeyebilir, ancak Max Payne, Quantum Break, Alan Wake denildiğinde sanırım çoğunun aklında şimşekler çakacaktır. Yaptığı her oyunda özgünlüğünü koruyan…

  Çoğumuzun çocukluğunun popüler çizgi filmlerinden olan Tom ve Jerry, daha sevimli çizimleriyle bu kez de Japonya’da hayat buluyor. Cartoon Network Japonya tarafından hazırlanmış olan yeni versiyon, 11 Kasım “Peynir…

Yorum

Raindrop Fansub