2022’nin Enleri: En İyi 5 Fantastik Temalı Seri

The World After the Fall

(Manhwa)

Türü: Aksiyon – Macera – Dram – Fantastik – Shounen

Yazarlar: S-Cynan & Sing N Song

Çizer: Undead Gamja

Konusu: Aynı yıl yayınlanmaya başlamış bir novelden uyarlanmıştır. Yenileceğinizi bilerek ölümle karşı karşıya kalsanız, kaçmayı mı yoksa ölüme mahkum bir dünya için savaşmaya devam etmeyi mi seçerdiniz? Dünyanın dört bir yanında insanlığı avlayan canavarları çağıran gizemli kuleler ortaya çıkmıştır ve canavarlarla savaşmak için çağrılan, özel güçlere sahip maceracılar Kule Yürüyüşçülerine verilen görev tam olarak budur. Ölümün eşiğindeyken bu savaşçılar geçmişe dönmek için bir “gerileme taşı” kullanmayı seçme şansına sahiptirler ama bu karar onları sonsuza kadar ayrı bir zaman çizelgesine yerleştirecektir. İnatçı Kule Gezgini Jaehwan, orijinal zaman çizelgesi için savaşmayı seçer ve yol boyunca Kule hakkında şok edici sırlar öğrenecektir.

 

 

Player Who Returned 10,000 Years Later

(Manhwa)

Türü: Aksiyon – Dram – Fantastik – Seinen

Yazarlar: Butterfly Valley & Joo Kyung Maeng (COPIN)

Çizer: 4PLAYER (COPIN)

Konusu: Ana karakter Ko birdenbire cehenneme düşer. Burada sahip olduğu tek şey ise yaşama arzusu ve yırtıcı güçleridir. Bininci cehennemden dokuz bininci cehenneme kadar onlarca, yüz binlerce iblisle mücadele eder ve yedi arşidük de ona boyun eğer. Cehenneme sahip olmuşken, dünyaya dönme arzusu baskın çıkar. Ona göre burası yiyecek ya da eğlenecek hiçbir şeyin olmadığı, korkunç iblislerle dolu ıssız topraklardan ibarettir. On bin uzun yılın ardından nihayet Dünya’ya geri dönecektir.

 

 

Jack Be Invincible

(Manhwa)

Türü: Aksiyon – Dram – Fantastik – Shounen – Tarihi – İsekai

Yazar: Raccoon

Çizer: K(케이)

Konusu: Thulcaan İmparatorluğu’ndan intikam alan Jack Valantier son nefesini verir. Her şeyin onun için bittiğini düşündüğü anda ise kendisini 14 yaşına geri dönmüşken bulur. İhmalkar ve kötü ailesinden, sadık hizmetkarı ile sevecen kız kardeşine kadar her şey hatırladığı gibidir. Ama bu sefer Jack, geçmiş hayatından gelen onlarca yıllık deneyime sahiptir. Artık karşısına çıkanlara cehennemi yaşatmaya hazırdır ve ona haksızlık edenler bedelini ağır ödeyecektir. Çünkü artık o yenilmezdir.

 

 

The Rewards of Marriage

(Manhwa)

Türü: Komedi – Romantik – İsekai – Fantastik – Shoujo

Yazarlar: Choam & Marisea

Çizer: Seochon

Konusu: Aynı yıl yayınlanmaya başlamış bir novelden uyarlanmıştır. Abartılı harcamalarıyla tanınan Wilhazelle Fossier, mali yıkımını sona erdirmek için evini gözden çıkarır. Ailesinin borcunu ödemek için de kayıp yeğenini bularak zengin Duke Heillos’tan bir ödül almaya niyetlidir. Araştırması başarılı olur ama şüpheci dük genç çocuğun kimliğini doğrulayana kadar Wilhazelle, Heillos malikanesinde bir ay kalmasını ister. Zaman geçtikçe bir ay bir yıla ve sözleşmeli bir evliliğe dönüştüğünde; bunun paraya değer olup olmadığını düşünmeye başlar.

 

 

The Crow’s Prince

(Manhwa)

Türü: Komedi – Romantik – Fantastik – Shoujo

Yazarlar: Silvestar & Wolhet

Çizer: Glee

Konusu: 2019’da yayınlanmış bir novelden uyarlanmıştır. Hayat, güçlü olanın ayakta kalmasıyla ilgilidir. Peki ama ya karga olarak yeniden doğsaydınız? Rainelle, Prens Camute’nin hayatını kurtardıktan sonra evcil hayvanı olarak yaşaması için imparatorluk sarayına getirilir. Burada rahat bir hayat süreceğine inansa da kendisini Prens Camute ile erkek kardeşi arasındaki tehlikeli bir güç mücadelesinin ortasında bulur. Yaşamı artık Rainelle prensine bağlı olduğu için ona yardım etmeyi başarabilecek midir?

 

 

Related Posts

Motoko Kusanagi (Ghost in the Shell) Motoko Kusanagi, popüler bilim kurgu eseri “Ghost in the Shell” içinde yer alan kurgusal bir karakterdir. Hikayede “Public Security Section 9” adlı özel bir…

The Pizza Delivery Man and the Gold Palace Türü: Dram – Psikolojik – Romantik – Yaoi Yazar & Çizer: Upi Konusu: Woo-won şanssız bir pizzacıdır. Seo-an ise panik atağı olan ve…

  William Shakespeare’in oyunlarından biri olan “The Taming of the Shrew” (Hırçın Kız), 16. yüzyıl İngiltere’sinde geçen bir komedidir. Bu oyun, cinsiyet rolleri, güç dinamikleri ve aşkın karmaşıklığı gibi temaları…

Yorum

Raindrop Fansub