2022’nin Enleri: En İyi 5 Bilim-Kurgu Serisi

 

My Daughter Is the Final Boss

(Manhwa)

Türü: Aksiyon – Dram – Fantastik – Gizem – Psikolojik – Romantik – Bilim Kurgu – Seinen – Hayattan Kesitler – Doğaüstü

Yazar: Geulsseunya & RK Studio

Çizer: RK Studio

Konusu: Kızım dünyayı yok etti. Fikir ayrılığının sonunda da aciz bir biçimde öldüm. Gözlerimi tekrar açtığımda ise beş yaşındaki kızım tam önümde duruyordu. Bana bir şans daha verilmişti. Eğer bu defa da onu düzgün bir şekilde yetiştiremezsem dünya yıkıma uğrayacak.

 

 

Ending Maker

(Manhwa)

Türü: Aksiyon – Macera – Komedi – Fantastik – Martial Arts – Romantik – Bilim Kurgu – Shounen

Yazar: Chwiryong

Çizer: Does

Konusu: “Legend of Heroes 2” oyununda en iyi olan birinci sıradaki Kang Jin-Ho ve ikinci sıradaki Hong Yoo Hee adında iki kahraman bulunmaktadır. Günün birinde ikisi de en sevdikleri oyunda avatar karakterleri olarak uyanırlar. Ancak bir sorun vardır. “Legend of Heroes 2” oyunu insan dünyasının yok olmasıyla son bulmaktadır. Sunucu sıralamasında bir ve ikinci olduklarına göre bunu sadece onlar yapabilir!

 

 

L.A.G

(Manhwa)

Türü: Aksiyon – Dram – Fantastik – Korku – Psikolojik – Mature – Bilim Kurgu – Seinen

Yazar: Apiro & Hyun Ahm

Çizer: Hyun Ahm

Konusu: Apiro’nun Unlimited Passive novelinden uyarlanmıştır. L.A.G; insanların uyanış yoluyla yeteneklerini ya da becerilerini kullandıkları, her kat ve odada canavarların belirdiği, görevlerin de buna göre verildiği bilinmeyen bir alandır. Lee Jeong Hyeok, bu gizemli alanda ölümü ve yaşamı sayısız kez tatmıştır. Fakat bu kez sınırsız dayanma becerilere sahip olma yeteneği kazanmış ve bu cehennemden kaçmak için en sonunda somut bir şans elde etmiştir. Yine de yaşadıklarının aksine L.A.G. değişmeye devam etmektedir. Bu, kimsenin güvenilir olmadığı ve sonunun da bilinmediği bir yerde yaşanan, çaresizlikle dolu bir hayatta kalma hikayesidir.

 

 

Cheolsu Saves the World

(Manhwa)

Türü: Dram – Bilim Kurgu – Shounen

Yazar: Fake Scientist & Soosun

Çizer: Soosun

Konusu: Büyük bir asteroit dünyaya çarpmak üzeredir. İnsanlık dev bir asteroittin, Dünya’ya düşmesini engelleyemez ve bildiğimiz yaşam böylece sona erer. Sıradan bir Koreli ofis çalışanı olan Cheolsu’ya, bir şekilde zamanda geri gitme ve bu felaketin yaşanmasını önleme şansı verilir. Peki ama bunu yapabilme fırsatı olacak mıdır?

 

 

The Esper’s Game

(Manhwa)

Türü: Aksiyon – Bilim Kurgu – Shounen – Spor

Yazar: Niccolo & Two-zero

Çizer: Plan A

Konusu: 2018 yayınlanmış olan novelden uyarlanmıştır. Seo MoonYeob, insanlığı kurtardıktan sonra kendini feda eden, dünyanın en güçlü süper insanıydı. Fakat öldüğü sanılan Seo Moon, 17 yıl sonra artık barışçıl olan bir dünyaya geri döner ama insanüstü sporun sismik değişimiyle karşılaşılır. Modern-fantezi spor aksiyonunun hikayesi şimdi başlıyor!

Related Posts

  Hans ve Emily serisinde yer alan, Hans’ın çalıştığı ve Clara’nın da sık sık yemek yemeyi tercih ettiği mekanlardan birisi de Vietnam restoranıydı. Bu yazıda, karakterlerin genellikle yemeyi tercih ettiği…

Akane-Banashi Türü: Komedi – Shounen – Hayattan Kesitler –  Dram Yazar: SUENAGA Yuuki Çizer: MOUE Takamasa Konusu: Akane-Banashi, Yuki Suenaga tarafından yazılan ve Takamasa Moue tarafından çizilen bir Japon manga…

The Baengri Clan’s Unwanted Granddaughter Türü: Dram – Fantastik – Martial Arts – Romantik – İsekai Novel uyarlamasıdır. Konusu: Yeon, babası olduğunu iddia eden bir adamın evine getirilinceye kadar sokaklarda…

Yorum

Raindrop Fansub