2022’nin En Beğenilen 10 Manhwası

The Pizza Delivery Man and the Gold Palace

Türü: Dram – Psikolojik – Romantik – Yaoi

Yazar & Çizer: Upi

Konusu: Woo-won şanssız bir pizzacıdır. Seo-an ise panik atağı olan ve sosyal fobiden mustarip zengin bir adamdır. Bu iki adamın birbirleriyle tanışmak için herhangi bir nedenin olacağını düşünmeyebilirsiniz ancak küçük bir nezaket, her ikisinin de tahmin ettiğinden daha fazla birbirine yaklaştıran bir dizi karşılaşmaya yol açar. Belki sorunlarına birlikte çözüm bulabilirler… ya da belki çözüme değil, sadece birbirlerine ihtiyaçları vardır.

 

 

Operation: True Love

Türü: Dram – Romantik – Okul Hayatı – Shoujo – Doğaüstü

Yazar: Kkokkalee

Çizer: Dledumb

Konusu: Günün herhangi bir saatini size ayıramayan biriyle çıkmak zordur. Su-ae Shim, ona kayıtsız kalan erkek arkadaşı Minu Kang ile yıllardır birlikte olduğu için bunu herkesten daha iyi bilmektedir. Bazen her şeye sahip gibi görünen, karizmatik üvey kız kardeşi Ra-im gibi olmayı istemektedir ama dolabında duyarlı bir flip telefon olan Jellypop’u keşfettiğinde hayatı tuhaflaşacaktır. Jellypop’un aşk hayatı hakkında söylenecek çok şeyi vardır.

 

 

Maybe Meant to Be

Türü: Komedi – Dram – Josei – Romantik

Yazar: Honey Skein

Çizer: Damch

Konusu: 32 yaşındaki, serbest çalışan olan Jia Han işsizdir.  Aynı zamanda da ailesinin evlenmesi ve taşınması ile ilgili söylenmelerinden de bıkmıştır. Ebeveynlerinden aynı baskıyı hisseden çocukluk arkadaşı Mincheol Jin ile karşılaştığında, ikisinin de sorunlarını çözmek için sadece evlenmeleri gerektiklerini bir şekilde ağızlarından kaçar. Bunun sonucu olarak da kendilerini bir evliliğin içinde bulurlar. Beklenmedik bir aşk hikayesi sizlerle…

 

 

Damn Reincarnation

Türü: Aksiyon – Macera – Dram – Fantastik – Shounen – İsekai

Yazar: Kiki & Mokma

Çizer: Park Jeong-Yeol

Konusu: 2021’de yayınlanan bir novelden uyarlanmıştır. Savaşçı Hamel, rakibi Bermut Lionhart’ı korumak için kendini feda etmeden önce Bermut’a son iblis krallarını da yok etme yemini ettirir. Bundan 300 yıl sonra ise anılarıyla reenkarne olur ve karşılaştıkları onu şaşırtır. İblis kralları hala hayattadır. Daha garibi eski rakibinin soyundan olan Eugene Lionhart olarak yeniden doğmuştur. Artık yapması gereken Eugene reşit olmasını beklemek, kendisini bir Lionhart olarak kanıtlamak ve geri kalan iblis kralları ortadan kaldırmak için eğitim almaktır.

 

 

The Novel’s Extra

Türü: Aksiyon – Okul Hayatı – Shounen – Macera – Komedi – Fantastik – İsekai

Yazar: Jee Gab Song

Çizer: Carrot Studio

Konusu: Hikayenin kahramanı Kim Hajin uyandığı zaman kendisini tanıdık bir dünyada ama yabancı bir bedende bulur. Kendi yarattığı, yazdığı dünyanın ama asla bitiremediği bir hikayenin içindedir. Romanının figüranı olmuştur. Hiçbir önemi olmayan, boşluk doldurmak için uydurulmuş, bir dolgu karakterdir. Kaçmanın tek yolu ise ana hikayeye yakın kalmaktır. Fakat kısa süre sonra bu dünyanın kendi yarattığı dünya ile aynı olmadığını fark edecektir.

 

 

Marriage of Convenience

Türü: Dram – Fantastik – Josei- Romantik

Yazarlar: Hanheun & Ken

Çizerler: Ant Studio & Lotusshim554

Konusu: Zachary de Arno’nun karısı Bianca de Blanche, kendini beğenmiş, mantıksız ve ahlaksız davranışları nedeniyle kocasının ölümünden sonra Arno ailesinden kovulur. Gidecek yeri yoktur ve geri dönmek istese bile Blanchefort ailesi ise çoktan yerle bir olmuştur. En sonunda kendisi bir manastıra götürülür. Ölüm de onu bu soğuk, taş zeminin üzerinde bulacaktır. Bianca, zamanda geriye gitmeden önce böyle bir hayata sahipti. Belki de Tanrı ona ikinci bir şans daha vermiştir.

 

 

The Swordmaster’s Son

Türü: Aksiyon – Macera – Fantastik – Martial Arts – Shounen

Yazar: Azi & Hwangze Penguin

Çizer: Mr. Big

Konusu: Jin Runcandel, ülkenin en prestijli kılıç ustası ailenin en küçük oğlu ve Runcandel ailesinin tarihindeki en büyük başarısızlığıdır. Sefil bir şekilde evden kapı dışarı edilince, manasız bir sonla karşılaşır ama kendisine bir şans tanınacaktır. Geçmiş yaşamına dair anılar, ezici bir yetenek ve Tanrı ile sözleşme… En büyük olmak için hazırlıklar tamamlanmıştır.

 

 

Pure Villain

(Manhwa)

Türü: Aksiyon – Komedi – Shoujo – Romantik – Doğaüstü

Yazar & Çizer: Seyoon

Konusu: Üç yıllık ilk aşkını itiraf ettikten sonra terk edilen Rosa Park, ülkenin en sevilen Süper Güçlü Polis Memuru Doryeong Han’ın onu devrilen bir binadan düşerken kurtarmasıyla ikinci kez aşık olur. Birkaç yıl sonra, Blackdog adında kötü bir adam ortaya çıkar, fakat Doryeong bir şeylerin yolunda gitmediğini fark edecektir. Dünyanın en kötü adamı, ülkenin en güçlü kahramanının kalbini kazanabilecek midir?

 

 

The Broken Ring: This Marriage Will Fail Anyway

(Manhwa)

Türü: Fantastik – Tarihi – Josei – Romantik – Dram

Yazarlar: Chokam & Kim Chacha

Çizer: Cheong-Gwa

Konusu: 2019 yılında yayınlanmış bir novelden uyarlanmıştır. Altı yaşındaki Inés, Escalante Hanesi’nin yakışıklı varisini gördüğü an, onun nişanlısı olmasını ister. Soylu erkeklerin birbirinden farkı olmadığını düşündüğünden, nişanlısı olarak yakışıklı birini seçmenin iyi olacağını varsaymaktadır. Fakat Lord Cárcel kendisini nişanlanmaya hazır hissetmemekte ve önündeki on buçuk yılı evlilik kelimesinden uzakta geçirmeyi planlamaktadır. Lord Cárcel’in bu durumu İnes için bir sorun yaratmamaktadır. Aksine tam olarak arzuladığı şey bu evliliğin başarısız olmasıdır. Öyle ki; ondan uzak durduğu sürece Carcel’in cinsel isteklerini ne şekilde karşıladığı umurunda bile değildir. Ama sadece nişanlının sana izin verdiği zamanlarda playboyluk yapabilmek pek de eğlenceli sayılmaz. Yoksa bu, Ines’in de onu aldattığı anlamına mı gelmektedir? Carcel artık Ines’in onunla ilgili düşüncelerini değiştirip, hayallerini süsleyen adamın ta kendisi olduğunu kanıtlamaya kararlıdır.

 

 

Barbarian Quest

(Manhwa)

Türü: Aksiyon – Macera – Komedi – Dram – Mature – Tarihi – Seinen

Yazar: Baeksu Noble

Çizer: Peony

Konusu: Gökyüzü Sıradağları, ruhlar için bir dinlenme yeridir ve yaşayanların oradan geçmesine izin verilmez. En azından herkesin inandığı budur. Kaya Baltası Kabilesi’nin en güçlü savaşçısı Urich, diğer kabile üyelerinin  yapamadığını yapar ve Gökyüzü Sıradağları”nın ötesine geçer. O dağların ötesinde buldukları ise giyilen farklı giysiler, konuşulan farklı diller ve demir zırhlı yabancı insanlardır. Bu, keşfedilmemiş bir dünyanın ve onunla yüzleşen kişinin hikayesidir.

Related Posts

Shiro Gal to Kuro Gal no Yuuwaku (Manga) Türü: Komedi – Ecchi – Romantik – Seinen – Shoujo Ai Yazar & Çizer: Shiraishi Kouhei Konusu: Beyaz tenli Rei ve esmer…

Yuusha Party kara Seijo wo Sukutta no wa Maou-sama Deshita (Manga) Türü: Fantastik – Hentai – Romantik – İsekai Yazar & Çizer: OVERKILL (Bita) Konusu: Başka bir dünyaya bir aziz…

Smyrna & Capri (Manhwa) Türü: Drama – Yaoi Yazar & Çizer: Brothers Without A Tomorrow Konusu: Hane reisi Theo Peserus, ailenin başına geçecek bir çocuk dünyaya getirmesi gerektiğine dair bir…

Yorum

Raindrop Fansub