2021’in Vietnam Kökenli Serileri

Sweet Things in Secondary School

Türü: Komedi – Romantik – Okul Hayatı – Shoujo

Yazar & Çizer: Sang An

Konusu: Bahar, her zaman aşkın tomurcuklanmasının sembolü olmuştur. Peki ya, hoşlandığı kızın hislerinden haberi var mıdır? Bahar ve onun sevimli halleri onu etkileyecek mi? Bekleyelim ve bu lisede neler olacağını görelim!

 

 

Roommate

Türü: Komedi – Dram – Korku – Shoujo Ai – Hayattan Kesitler – Doğaüstü

Yazar & Çizer: Ying Tran

Konusu: Lan, bir kafede yarı zamanlı çalışan bir öğrencidir. İşten eve dönerken yol kenarında küçük bir tütsü kabı görür. Kabın içine bir çiçek bırakır. Ama bir dal çiçeğin evine bir hayalet getireceğinden haberi yoktur.

 

 

28

Türü: Komedi  Dram – Shoujo – Hayattan Kesitler

Yazar & Çizer: Mikywa

Konusu: 28 yaşında da bir yıl önce olduğu gibi hala bekarım. Bekar olmak elbette korkutucu değil ama annen sürekli evlenmen için baskı yapıyorsa, sorun olarak görmemek çok zor. Bu, Aka FA’nın hikayesidir…

 

 

Hate to Love

Türü: Komedi – Okul Hayatı – Shounen Ai – Yaoi

Yazar & Çizer: TéddiBe

Konusu: Hoang Thuy, anaokulundan arkadaşı Thanh Son ile karşılaştığı zaman oldukça sade bir hayat yaşıyordu. Ama sonun okula gelmesiyle okulunun yeni seksi çocuğu olmuştur. Bu yüzden onun teklifini kabul etmez.  Ama Son onu hayalet gibi sürekli takip etmektedir. “Hey, beni takip etmeyi bırak, senden nefret ediyorum!” Son buna güler. “Senden tekrar hoşlanıyorum.”

 

 

Want to Put You in the Cart!

Türü: Okul Hayatı – Shounen Ai

Yazar & Çizer: Antarcticbear

Konusu: Ben bir alışverişkoliğim, sen de parayı çok seviyorsun. Bu durumda birbirimize ait olmalıyız… O halde neden beni hala içeri almadın?

 

 

Fate Combaters

Türü: Aksiyon – Fantastik – Tarihi – Gizem – Shounen – Doğaüstü

Yazarlar: Hanh Nhan Gia & Monk

Çizerler: Baron & Hoano & Ueih

Konusu: Gittiği her yerde zorbalığa uğrayan Long, hayatla başa çıkmakta zorlanmaktadır ve tüm umudunu kaybetmiştir. Efsanevi bir Tanrı ile tehlikeli bir karşılaşmanın ardından kendini şeytani yaratıklar tarafından avlanırken bulur. Bir ölüm kalım savaşının ortasında duran Long, artık kaderine karşı durabilmeyi öğrenmek zorundadır.

 

 

The Man in a Dream

Türü: Komedi – Korku – Shounen Ai – Doağüstü

Yazar & Çizer: Nalah2410

Konusu: Hastanedeki yatağında bir rüya görürken uyanan Vo Thi Quan, yanında garip bir adam görür…..

 

 

The Doctor Is the Empress

Türü: Komedi – Dram – Fantastik – Gender Bender – Tarihi – Romantik – Shoujo

Yazarlar: Bột Bột & Khương Đại Vệ & Thor Bùi & Tiểu Thanh

Çizerler: Cá Vàng Đi Bộ & Hoàng Nam & Nie Dương Thạch Thảo

Konusu: Modern zamanlarda geçen bu hikayenin ana karakteri başarılı, akıllı, genç bir fizik doktorudur. Aynı zamanda çok kibirli biri olan doktor, kutsal bir yerde tanrılara küfrettiği için cezalandırılır. Bu yüzden kendisini antik bir ülkede bulmuştur ve modern dünyada edindiği bilgileri, kendi dünyasına dönebilmesi için kullanması gerekmektedir. Ama burada hayatının aşkıyla tanışır.

 

 

That Year the Royal Poincianas Blooming

Türü: Dram – Okul Hayatı – Shoujo – Hayattan Kesitler

Yazar & Çizer: Tảo

Konusu: Van Anh bir sorunu olmayan, sıradan bir öğrencidir. Ama sınıfa yeni bir öğrenci transfer edildiğinden işler aniden karışacaktır.

 

 

The God Traveling in the Human World

Türü: Macera – Dram – Fantastik – Tarihi – Shounen

Yazar & Çizer: Mun

Konusu: Sadece bir kez yaşayacaksın, yarının ne getireceğinden emin olamazsın. Peki ama bugün hayatının son günü olup olmadığını biliyor musun? Yeryüzündeki bu fani yaşam, öte dünyadaki bir tanrının içindeki merakı uyandırmıştır. Bu güçlü tanrı sırf bir insanı sevdiği için kuralları çiğnemeyi göze alacak mıdır?

 

 

Related Posts

The Baengri Clan’s Unwanted Granddaughter Türü: Dram – Fantastik – Martial Arts – Romantik – İsekai Novel uyarlamasıdır. Konusu: Yeon, babası olduğunu iddia eden bir adamın evine getirilinceye kadar sokaklarda…

Seduce the Count’s Daughter’s Lover Türü: Fantastik – Gizem – Romantik – İsekai Yazarlar: DIAN & Red Agate Çizer: MQ (II) Konusu: 18 yaşına bastığında Lydel Cross, imparator tarafından büyülü…

  Night Owls & Summer Skies (Webtoon) Türü: Girl’s Love – Romance – Shoujo Ai Yazar: Rebecca Sullivan Çizer: TIKKLIL Konusu: 2020’de yayınlanan bir novelden uyarlanmıştır. Sert bir dış görünüşe…

Yorum

Raindrop Fansub